Nabízíme vám záznamy přednášek z konference Digital Future osobní efektivita 2017.
Přednášející: Dan Gamrot
Téma letošní Digital Future je Osobní efektivita. Ta souvisí mimo jiné také s dovednostmi, které si osvojujete a vedou k dosažení smysluplných výsledků. Klíčové je nejen hltat informace, ale hlavně proměnit je právě v dovednost. Netěšit se z toho, jak bylo vše inspirativní. Samotná inspirace totiž “sama” nic nezmůže.
Proto bych vám na úvod Digital Future chtěl ukázat, jak si ze dne odnést maximum. Jak proměnit inspiraci v konkrétní akci, která povede k budování dovednosti. Jak u toho vydržet. Kdy a jak s tím mohou pomoci moderní technologie.
Ideální závěr? Když díky této půlhodině, která bude všem skvělým přednáškám předcházet, zlepšíte o malý kousek sami sebe.
Videozáznam, 27 minut., 543MB
Prezentace v PDF formátu 575kB
Přednášející: Honza Březina
Technologie jsou skvělým pomocníkem, ale velmi špatným pánem. Sám jsem na sobě vyzkoušel, že při špatném přístupu vás mohou doslova zahltit a místo vyšší efektivity vedou k zbytečnému mrhání časem i energií. Když jsem si uvědomil zhoubnost přetechnizovanosti, zaměřil jsem se na efektivní využití technologií v organizaci své práce. Během měsíce se mi podařilo díky optimalizaci ušetřit v průměru hodinu práce denně. O svou zkušenost se s vámi rád podělím.
V přednášce si nejprve ukážeme, jaké nástroje pro svojí práci používám a kde se mi podařilo ušetřit zbytečnou práci. Následně se zaměříme na samotný přístup k technologiím, práci s soustředění. Díky osobní disciplíně a důslednému dodržování jednoduchých pravidel můžete výrazně zlepšit svou efektivitu.
Na závěr jsem si pro vás připravil několik tipů na služby, které zefektivňují týmovou komunikaci.
Videozáznam 49 min 963MB
Prezentace ve formátu PDF 650kB
Přednášející: Honza Dolejš
Soustředit se v dnešním světě moderních technologií, sociálních sítí či “open spaců” je těžší než kdy dříve. Jakou si to ale vybírá daň? Proč je v dnešní době klíčové plné soustředění a hluboká práce? Proč náš mozek hltá a vítá vyrušení nebo proč prokrastinujeme?
Pracovat produktivně si vyžaduje zaměřit úzký paprsek soustředění kýženým směrem, ponořit se do vlastního světa a využít naplno svůj potenciál. Jak ale takového režimu dosáhnout, když jsme každou vteřinu pod palbou e-mailů, notifikací, deadlinů či hlasitých kolegů?
Videozáznam, 32minut, 576MB
Prezentce v PDF formátu, 2,4MB
Přednášející: Filip Dřímalka
Ať už podnikáte, nebo jste zaměstnaní, ať už pracujete v týmu nebo jako one (wo)man show, digitální inovace z vás mohou udělat nepostradatelné. Můžete vytvářet digitální produkty a služby, být na několika místech najednou, zautomatizovat si zbytečnou práci, přinášet nové hodnoty do čehokoli, na čem pracujete. Na přednášce si ukážeme příležitosti digitálního světa v roce 2017 a způsob, jak tyto příležitosti objevovat a využívat na maximum.
Videozáznam, 42:35 min, 905MB
Prezentace ve formátu PDF, 17,6MB
Přednášející: Jirka Benedikt
Google Home, Amazon Alexa, Apple Homepod – digitální hlasoví asistenti přicházejí z našich mobilů do našich domácností. Součástí přednášky bude praktické předvedení srovnání prvních dvou jmenovaných asistentů.
Ovládání hlasem přichází
Ovládání počítače hlasem je snem lidí již desítky let. I když technologicky je to již nějakou dobu možné, zatím se nepodařilo najít způsob, jak ovládání hlasem prakticky využít. Rok 2017 má být ale přelomový. V anglickém jazyce by totiž úroveň rozpoznání jazyka i na běžně dostupných systémech měla překročit schopnosti rodilého mluvčího. Objevují se slibné technologie: Domácí asistent Amazon Alexa má vlastní obchod s aplikacemi. Google Home má za sebou nadpozemské technologie světové vyhledávací jedničky. A s čím přijde Apple?
Možnosti propojení jsou velké, ale co nevýhody?
Je to k něčemu užitečné? Tato přednáška má za cíl zhodnotit využitelnost současných chytrých asistentů pro chytrou domácnost i osobní produktivitu. A co soukromí? Zvážíme i výhody i nevýhody. Podíváme se na použití v základních dvě prostředí – při cestě autem a doma. Vyzkoušíme získávání informací z webů, ovládání systémů, ale i správu a zaznamenávání úkolů a informací, překlady, diktování. Podíváme se, jak se chytré systémy dokážou propojit se systémy pro správu úkolů (Asana, Todoist), s kalendáři a dalšími systémy přes IFTTT.
Budoucnost
Stane se z ovládání hlasem další okrajová technologie, nebo to bude běžná součást našich životů? Pojďte se zapojit a na vlastní uši a oči si vyzkoušet digitální asistenty v akci. Na místě bude k dispozici přístroj Alexa Echo a Google Home, Siri a případně další asistenti.
Videozáznam, 37:37 min, 714MB
Prezentace ve formátu PDF, 4,3MB
Přednášející: Sofya Rozhoňová
Určitě to znáte: ať už jako zaměstnanec nebo jako OSVČ dojdete na své pracovní místo odhodláni pracovat, odložíte hrnek s kávou nebo čajem, nadechnete se a … nic. Pořád to není ono. To komfortní pracovní prostředí. Co přesně chybí, to nedokážete říct. Chvíli to všelijak zkoušíte, a nakonec se vám podaří se ponořit do (dokonce efektivní) práce. Ale to jen do příštího návratu na pracoviště…
Co je komfortní pracovní prostředí? Co ho ovlivňuje? Na přednášce si povíme, co k tomu říkají studie a co „obyčejní lidé“. Lidé, kteří pracují v kancelářích, v HUBech, z domovů nebo z pláží.
Videozáznam, 37:04 min, 756MB
Prezentace v PDF formátu, 5,2MB
Přednášející: Vratislav Čermák
Váhal jsem, jestli použít slovo „korporace“ v názvu mé přednášky, ale ten rým se mi líbil. Na označení „korporace“ se totiž spousta lidí dívá skrz prsty, je vnímáno jako něco nemoderního, neefektivního a kostrbatého. Díky své mnohaleté zkušenosti zastávám názor, že každý způsob práce a organizace má svá pozitiva a negativa a zároveň vyžaduje trochu odlišný přístup k práci.
S rostoucím počtem lidí ve firmě se začínají více rozdělovat kompetence, narůstá množství komunikace a věci se stávají komplexnějšími a složitějšími. Člověk není zdaleka jediným, kdo se podílí na finálním výsledku, ale na jeho efektivitě práce jsou závislí ostatní lidé. Klíčem je schopnost zvládnout velké množství menších úkolů, dobře nastavená spolupráce a komunikace. A v neposlední řadě je třeba se častěji zastavovat a uvědomovat si kam člověk směřuje a co chce, což je důležité pro udržení nejen dobré nálady, ale i motivace.
Videozáznam, 37:03, 842MB
Prezentace v PDF, 15MB
Přednášející: Dan Gamrot v zastoupení Kateřiny Vackové
Produktivní punk aneb jak se jediným skutečným koučem produktivity stalo moje vlastní tělo. S vědomím, že potřebuje osm hodin spánku denně jsem při práci vystudovala medicínu a založila první projekt, přičemž jsem pokaždé stihla obejmout rodinu a skutečné přátele. Nebýt ranní jógy, pěti tréninků týdně, meditace, zdravého jídla a čisté vody, nerostla bych a nemohli by vedle mě růst ani ostatní. Porozumění vnitřním stresům, úzkostem a procesům jejich odbourávání se ukázalo být efektivnější než jakýkoliv to do list či aplikace. Kalendář v telefonu stačí.
Videozáznam, 10:56 min, 206MB